KONST / Litografier / Färglitografi 8482245
nr 848 2245
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi , Karl Axel Pehrson (1921-2005), 42/285, signerad, 79, motivets mått: 57x41
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 23 september 2013
kl 20:49:16
800 kr
1.500 kr
1.200 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson